Klasyczne chilli con carne - zrobione z Vegemince Lindy McCartney zamiast mięsa! Może być podawane z ryżem lub pieczonymi ziemniakami i wybraną przez Ciebie sałatką. Innym pysznym dodatkiem jest meksykański chleb kukurydziany.

 

 

 

Rekomendowany sposób przygotowania dla 1 kg (6 porcji).

 

Składniki:

2 łyżki oliwy z oliwek

1 duża cebula

2 ząbki czosnku, zmiażdżone

1,5 łyżeczki chili w proszku (lub do smaku)

250 g Wegańskiego Mielonego Linda McCartney

450 ml wywaru warzywnego

400 g puszka pokrojonych pomidorów

400 g puszka czerwonej fasoli kidney, odsączona

Sól morska

 

Sposób przygotowania sosu:

Rozgrzać olej i smażyć cebulę przez 3-4 minuty, następnie dodać czosnek, chili w proszku i Vegemince i wymieszać. Smażyć przez 5 minut, mieszając. Dodać wywar i pomidory wraz z sokiem, a następnie gotować na wolnym ogniu pod przykryciem przez 20 minut. Dodać fasolę  i gotować na wolnym ogniu przez kolejne 15 minut. Doprawić do smaku odrobiną soli, jeśli to konieczne, i odstawić na 10 minut przed podaniem, aby smaki się rozwinęły.

 

Sposób przygotowania mielonego:

Przełóż 1kg Wegemięsa mielonego do rondla lub głębokiej patelni i dodaj 800 ml. wody ewentualnie więcej wg potrzeb. Doprowadź do wrzenia, a następnie gotuj na wolnym ogniu 6-8 minut, cały czas mieszając. Co najmniej połowa wody zostanie wchłonięta podczas gotowania. Dodaj sos.

 

*Możesz dodać do około 5 kg. swojego ulubionego sosu i ponownie doprowadzić do wrzenia. Przykryj, a następnie gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut mieszając od czasu do czasu.