Tesco nawiązało współpracę z globalnym producentem żywności roślinnej Beyond Meat w celu stworzenia nowej linii dań gotowych w asortymencie Wicked Kitchen.

Linia będzie zawierać bezmięsne chilli, burritos, biryani i koreańskie bowle, wszystkie wykonane z Beyond Meat.

 

Współpraca

Brytyjska sieć retailowa posiada obecnie w sklepach wiele produktów Beyond Meat, ale ta współpraca oznacza, że to pierwszy raz, kiedy Beyond Meat tworzy produkt z innym brytyjskim producentem żywności.

Współpraca jest częścią zobowiązania podjętego przez Tesco do zwiększenia liczby roślinnych, bezmięsnych alternatyw dostępnych w sklepach o 300% do 2025 roku, aby zaspokoić zarówno popyt klientów, jak i troskę o środowisko.

Derek Sarno, dyrektor ds. innowacji roślinnych w Tesco, powiedział: "Zarówno Wicked Kitchen, jak i Beyond Meat ciężko pracowały, aby wywołać poruszenie w świecie żywności roślinnej w Wielkiej Brytanii i jesteśmy podekscytowani współpracą z nimi nad tym nowym asortymentem."

"Mamy nadzieję, że wprowadzenie tych nowych posiłków zachęci więcej osób do spróbowania żywności opartej na roślinach. Wczesne informacje zwrotne od osób, które wzięły udział w testach żywności dla nowego asortymentu były takie, że nie wierzyli, że posiłki są wegańskie."

Beyond Meat

Artykuły dostępne w asortymencie Tesco i Beyond Meat są w cenie 2,75 funta za sztukę w Wielkiej Brytanii i mają trafić również na półki sklepowe w Irlandii.

Chuck Muth, dyrektor ds. rozwoju w Beyond Meat, powiedział: "Ponieważ konsumenci coraz częściej poszukują możliwości włączenia do swojej diety posiłków pochodzenia roślinnego, nowe 'dania gotowe' Tesco z Beyond Meat oferują proste i smaczne rozwiązanie bez konieczności rezygnacji ze smaku czy wygody."

Przypominamy, że pełny asortyment produktów marki Beyond Meat i Linda McCartney znajdziecie u wyłącznego importera w Polsce – Foods Brothers.

#alternatywadlamięsa #roślinnemięso #wegańskiemięso #beyondmeat #gobeyond #lindamccartneypolska#lindamccartney #wegańskieburgery #beyondmeatpolska #beyondburgerpolska #kiełbaskibeyond #beyondburgerwzabce#Tesco #TescoPolska #GoBeyond

Source