Gigant fast-foodowy wprowadzi burgera McPlant w cenie 3,49 £ w 10 restauracjach w Coventry od 29 września, natomiast w kolejnych 250 placówkach pojawi się od 13 października, docelowym planem jest wprowadzenie go na terenie całego kraju w przyszłym roku.

McPlant

Składa się z wegańskiej bułki sezamowej, musztardy, ketchupu, wegańskiego sosu, cebuli, pikli, sałaty, pomidora i wegańskiego sera i będzie przyrządzany oddzielnie od innych burgerów i kanapek McDonald's przy użyciu specjalnych naczyń.

McDonald's powiedział, że jego pierwszy w historii burger na bazie roślin "zapewnia ten sam wspaniały smak i doświadczenie, które można oczekiwać od każdego burgera McDonald's".

Jest to efekt trzech lat badań i rozwoju, które miały na celu wprowadzenie wegańskiej alternatywy dla brytyjskich i irlandzkich klientów. Roślinny kotlet został opracowany wspólnie z amerykańską marką alternatywnego mięsa Beyond Meat, a wegański ser na bazie białka grochu dorównuje smakiem zwykłym plastrom sera oferowanym przez sieć McDonald’s, podobnie jak całkiem nowy wegański sos.

Brytyjska i irlandzka wersja McPlant, która została zaprezentowana na całym świecie w zeszłym roku, jest w pełni akredytowana jako wegańska przez Vegetarian Society.

Dyrektor marketingu McDonald's Wielkiej Brytanii i Irlandii Michelle Graham-Clare powiedziała: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu wprowadzamy McPlant na rynek w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Jak w przypadku każdej oferty McDonald's, poświęcamy dużo czasu, aby zapewnić, że spełnia ona najwyższe standardy i jest czymś, co spodoba się wszystkim naszym klientom. Zawsze szukamy różnych sposobów na wprowadzanie innowacji i zaspokajanie potrzeb naszych klientów, a dzięki McPlant mamy pysznego burgera na bazie roślin, który przypadnie do gustu każdemu. Niezależnie od tego, czy jesteś weganinem, czy po prostu masz ochotę na burgera na bazie roślin, jesteśmy pewni, że spodoba ci się McPlant".

Przypominamy, że pełny asortyment produktów marki Beyond Meat i Linda McCartney znajdziecie u wyłącznego importera w Polsce – Foods Brothers.

#alternatywadlamięsa #roślinnemięso #wegańskiemięso #beyondmeat #gobeyond #lindamccartneypolska #lindamccartney #wegańskieburgery #beyondmeatpolska #beyondburgerpolska #kiełbaskibeyond #beyondburgerwzabce #McDonalds #FoodsBrothersFamily #FrozenIsTheNewFresh

Source